Başa Dön
×
Anasayfa Hakkımızda Turlar Transfer Hizmeti Daire Kiralama Antalya'yı Keşfedin Online Rezervasyon Bizimle Çalışın Bize Ulaşın
MENÜ

Turlar > Yat Turları > Ünlü Karya Sahili

Bu kıyı şeridinde, Marmaris’i yatçılar ve gemiciler için popüler bir yaz destinasyonu haline getiren birçok ıssız koy bulunmaktadır.

Ege Denizi'nin turkuaz suları, her gece farklı ve özel destinasyonlarda demirleme fırsatı ile sayısız koy ve plaj seçeneği sunmaktadır.

Çevresi, uzun sahil şeridi, çamlarla kaplı tepelerin olağanüstü manzarası, ıssız koyları, harika plajları, antik şehirleri, marinaları ve her türlü cazibe merkezi ile Akdeniz’in cenneti olarak kabul edilen Marmaris, aynı zamanda Türkiye'de yat turizmi ve mavi yolculuk için önemli bir merkezdir.

Marmaris'in işlek limanından batıya doğru yapılan gezinti, engebeli Loryma yarımadasının etrafına ve buradaki merak uyandıran antik kalıntılara kadar uzanır. Antik şehirler ve küçük köylerin olduğu bu rotada, eşsiz manzaralar sunan kayalık tepeler ve ormanlık alanlar birbirini takip eder.Bozburun’a yelken açmışken, Datça beldesine de ilave bir gezi yapılabilir.

Bozburun yarımadası, mavi yolculuk yelken rotasının önemli bir durağıdır. Ege ve Akdeniz denizlerinin buluştuğu yerde bulunan bu bölge, bakir kalmış bir cennettir. Dolayısıyla bu bölgede, el değmemiş ormanlar ve yüzebileceğiniz tertemiz sular bulacaksınız. Ayrıca çok fazla konaklama tesisinin bulunmadığı bu bölgede, doğal çevreyi tasarımlarıyla harmanlayan bir dizi küçük butik otel bulabilirsiniz.

Datça ile Bozburun arasında birbirinden güzel Selimiye, Orhaniye ve Bencik koyları ile her yat gezisinin gözdesi olan ve büyüleyici körfeze adını veren Hisarönü körfezi yer almaktadır.


Rota

Marmaris: Demirlemek için ideal sakin bir koy ve restoranlar, mağazalar ve gece hayatı için harika bir ilçe. Akdeniz'in en büyük marinalarından biri olan Netsel Marina bu ilçede bulunmaktadır. Marmaris, mavi yolculuk için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Turunc: Marmaris'in güney kıyısında, harika bir koyda gizlenmiş şirin bir sahil beldesidir. Hemen yakınındaki Amos koyu deniz molası vermek için idealdir

Bozburun: Bozburun, Marmaris'in güneybatısında en uç kesimde yer alan bir burundur.Daha çok yatçılar tarafından bilinen Bozburun'da hayat oldukça sakin ve sessizdir. Bölge, Marmaris'in diğer bölgelerine göre oldukça çoraktır. Bozburun, tekne ve yatlarla keşfedilecek ve demirlenecek pek çok sakin koya ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Larymna antik kentinin kalıntıları da bu bölge dolaylarındadır. Dirsek Bükü'nde bir gece konaklayarak çeşitli güzel restoranlarda bir şeyler yeme, bol bol dinlenme, bölgenin berrak sularında yüzme fırsatı elde edeceksiniz.

Selimiye: Selimiye, harika koyu, kumsalı, kafeleri ve restoranlarındaki taze deniz ürünleri ile ünlüdür. Selimiye’de, özellikle taze balıkları denemek için birçok güzel restoran bulabilirsiniz.

Orhaniye: Orhaniye, tatilcilerin denizin ortasında yürüdüğü eşsiz Kızkumu plajı, su sporları, Martı Marina, yat kulübü ve Bybassos antik kentine ait kale kalıntıları ile ünlüdür. Orhaniye’nin sahil kenarında birçok kafe ve restoran bulunmaktadır.

Nasıl Rezervasyon Yapılır?

Aşağıdaki bilgilerle birlikte info@2wheelstours.com e-posta adresi üzerinden bize bir talep gönderin.
• Grubunuzdaki kişi sayısı
• Tercih edilen seyahat destinasyonları
• Tercih edilen tarihler
• Lütfen bilmemiz gereken önemli bilgileri bizimle paylaşın

Ardından turunuzu rezerve etmek için uygunluğu kontrol edip onay vereceğiz. Onayın ardından sizden bir depozito istenecek. Tura çıkmak için geldiğinizde geri kalan tutarı nakit olarak talep edeceğiz.

YERİNİZİ AYIRTIN